Poistenie auta proti krádeži

kalkulacka pzp online

 

Pokrýva povinné zmluvné poistenie (PZP) aj krádež vozidla? Je vôbec možné poistiť si vozidlo pre prípad krádeže? Ponúkajú poisťovne extra pripoistenie krádeže? Otázok týkajúcich sa tohto poistného produktu je veľmi veľa a neposlednou z nich je cena poistenia.

Vo väčších mestách je kriminalita spojená s krádežami auta bežnejšia ako v malých a pokojných obciach a dedinách. Nie všetky krádeže sa dejú v noci, ako by sme predpokladali, ale veľa z nich sa stane aj počas dňa. Pokiaľ žijete v bezpečných častiach miest, krádeže sa nemusíte až tak veľmi obávať a preto je možno otázka pripoistenia krádeže motorového vozidla zbytočná. Možno ste však práve ten opačný prípad. Ako sa voči krádeži vozidla možno poistiť? Aké sú riziká spojené s vašim vozidlom? Prečítajte si vaše možnosti poistenia sa proti krádeži auta na bezhavarky.sk.

Ide o viac ako len auto

Mnoho ľudí si myslí, že poistenie auta pri krádeži sa týka výsostne iba karosérie. Toto tvrdenie nemusí byť úplne pravdivé. Detaily poistenia si treba overiť u svojej poisťovne a vopred si prečítať zmluvné podmienky. Napríklad v prípade poisťovne Onlia obsahuje produkt poistenia pri krádeži auta aj ďalšie riziká odcudzenia, napríklad odcudzenie autorádia alebo inej výbavy vozidla. Ako trestný čin sa pritom považuje aj neoprávnená jazda daného vozidla inou cudzou osobou. V poisťovni Genertel sa však poistenie proti krádeži auta nevzťahuje na doplnkovú výbavu. V danej poisťovni dokonca nie je možné poistiť si luxusnejšie značky motorových vozidiel. Treba preveriť všetky ponuky daných poistných produktov, pretože tie sa môžu líšiť od jednej poisťovne k druhej.

Možnosti poistenia

V zásade možno povedať, že možnosti poistenia máte dve. Prvou z nich je zabezpečiť svoje vozidla proti krádeži v rámci havarijného poistenia. Nie je vôbec podmienkou, aby toto poistenie  bolo uzatvorené v poisťovni, kde už máte uzatvorené PZP. Takúto možnosť ponúkajú všetky poisťovacie spoločnosti, či už Onlia, Kooperativa, Allianz, Komunálna poisťovňa, Axa atď. Druhá možnosť prišla na trh iba nedávno. Poistenie proti krádeži motorového vozidla môžete zahrnúť vo svojom povinnom zmluvnom poistení.

Cena poistenia

Aká je teda cena poistenia auta proti krádeži? Cena poistenia sa spravidla odvíja iba od poisťovne, v ktorej ste sa rozhodli poistiť sa a taktiež od parametrov vozidla a vašej osobnej situácie. Výslednú cenu poistenia môže ovplyvniť aj miesto vášho bydliska. V zásade platí, čím väčší je potenciál, že v mieste bývania dôjde ku kriminálnej činnosti spojenej s krádežou auta, tým drahšie bude vaše poistenie. Parkovacie miesto je ďalším faktorom, ktorý cenu poistenia ovplyvňuje. Nekryté verejné priestranstvá vás na poistení vyjdú drahšie ako chránené garáže. Poistnú situáciu vám môže skomplikovať aj značka automobilu. Niektoré poisťovne neposkytujú poistenie luxusnejším značkám vozidiel. V prípade, že by bola poistná hodnota vozidla vyššia ako reálna hodnota automobilu, v niektorých poisťovniach by vás taktiež nepoistili. Poistenie auta proti krádeži je pri splnení podmienok možné získať v priemere už od 20€ ročne.vyhodne poistenie online