PZP pre dôchodcov

kalkulacka pzp online

Poisťovne sa predbiehajú v získavaní klientov. Ku svojím produktom ponúkajú zľavy, bonusy a iné zvýhodnenia. Zľava na PZP sa najčastejšie poskytuje pre skúsených vodičov, pričom sa zohľadňuje bezškodový priebeh za posledné 3 roky. V praxi to znamená, že ak vlastníte vodičský preukaz od roku 2000 a v roku 2005 sa vám stala škodová udalosť, nemusí sa to odraziť na výslednej cene PZP, pretože tá sa vypočíta iba z počtu poistných udalostí za posledné 3 roky. Takto to funguje u väčšiny poisťovní. Lacné PZP majú možnosť dostať aj vodiči s deťmi do 15 rokov. Zľava na dieťa je bežným bonusom, ktorý poskytujú takmer všetky poisťovne na Slovensku. V niektorých prípadoch budete mať lacné poistenie auta aj vďaka miestu, kde je vaše motorové vozidlo prihlásené. V tomto prípade sú znevýhodnení vodiči krajských miest. Napríklad, vodiči, ktorí uzatvoria poistenie v poisťovni Groupama, budú platiť vyššie poistné ak je ich auto zaregistrované v Bratislave alebo v Košiciach. O niečo nižšiu sadzbu majú motorové vozidlá v ďalších krajských mestách, ale najlacnejšie PZP poistenie uzavrú vodiči okresných miest a menších obcí.

PZP pre dôchodcov a penzistov

Čo v prípade, že nespadáte ani do jednej z týchto skupín? Môže sa na vás uplatniť zľava na PZP?

Silno zastúpenú skupinu vodičov tvoria dôchodcovia. V praxi sme si zvykli, že štát dôchodcov a penzistov v niektorých prípadoch zvýhodňuje a zložitú finančnú situáciu sa im snaží uľahčiť pomocou množstva zliav, napríklad na cestovaní. Zľavy pre dôchodcov a penzistov sú bežné aj v súkromnom sektore a odrážajú sa na zľavách z poplatkov za služby, poprípade že bezplatnú asistenčnú pomoc atď. Ako to vyzerá v prípade PZP pre dôchodcov? Zahŕňa aj poistenie auta pre dôchodcov a penzistov zľavy? Existuje PZP pre penzistov? Na túto otázku sme hľadali odpoveď u niekoľkých poisťovní!

Ako to už v prípade povinného zmluvného poistenia býva, neexistuje jednotná univerzálna odpoveď. Zľavy na poistení závisia od toho, v ktorej poisťovni si svoje motorové vozidlo poistíte. Dobrou správou je, že v prípade, že ste invalidný dôchodca, výsluhový alebo starobný, poisťovne mysleli aj na vás! Zľavy na PZP pre dôchodcov sa týkajú najčastejšie osôb nad 65 rokov a môžu sa pohybovať až do výšky 50%. Polovičná zľava na poistení predstavuje citeľnú úsporu. V prípade, že si na dôchodcovskú zľavu na poistení nárokujete, poisťovne od vás môžu žiadať, aby ste preukázali doklad o tom, že ste dôchodca, v niektorých prípadoch môžu požadovať aj doklad o dôchodkovom príjme.

 

Tip: Zľava na povinné zmluvné poistenie pre dôchodcov sa netýka invalidných dôchodcov. V ich prípade vek nie je rozhodujúci. Invalidný dôchodca musí byť držiteľom preukazu ZŤP.

 

Veľké poisťovne, ako napríklad Axa, Kooperativa, Komunálna Poisťovňa, Generali, Genertel, Allianz či Union si čoraz viac uvedomujú dôležitosť zliav pre dôchodcov a preto sa v blízkej budúcnosti môžeme dočkať zníženiu ceny PZP pre tieto skupiny. V tejto chvíli sa však nemusíte obávať, že by od vás poisťovne žiadali viac peňazí kvôli vášmu veku. Aktuálne situácia je taká, že znevýhodnení sú mladí šoféri, pretože podľa štatistík práve oni spôsobujú najviac nehôd a kolízii.

Nájsť si vhodné PZP pre vaše motorové vozidlo nebolo nikdy také jednoduché ako dnes. Pomocou našej jednoduchej kalkulačky PZP si môžete vypočítať výšku poistenia pre váš automobil a bez zbytočného čakania, nezáväzne a úplne bezplatne získate prehľad všetkých poisťovní a zliav, ktoré pre vás ako pre dôchodcu a penzistu poskytujú.

Ak vám ani naša PZP kalkulačka neodpovedala na všetky vaše otázky, pokojne sa na nás obráťte telefonicky alebo e-mailom.