PZP pre ZŤP – Zľavy pre invalidov

kalkulacka pzp online

 

Ste držiteľ ZŤP preukazu? Ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, taktiež nazývaní aj invalidi, majú nárok na rozličné zľavy a výhody. Ku preukázaniu potrebujú preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Pri rozhodovaní o vydaní preukazu sa všetky žiadosti podávajú na oddelení posudkových činností úradu prace, sociálnych vecí a rodiny podľa príslušného miesta trvalého bydliska. Nevyhnutným dokladom k úspešnému rozhodnutiu je lekársky posudok. V prípade, že je človek so zdravotným postihnutím odkázaný na sprievodcu, dostane preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

ZŤP obyvatelia, respektíve invalidi, sú niekedy voči ostatným zvýhodňovaní, zatiaľ čo inde im ponúkajú veľké množstvo výhod. Ako je to v prípade PZP pre invalidov? V prípade PZP pre ZŤP sa nemusíte obávať toho, že by vám PZP vozidla bolo odmietnuté. Niektoré poisťovne vám dokonca poskytnú množstvo zliav a výhod, v prípade, že preukážete, že poberáte invalidný dôchodok. V prípade niektorých poisťovní bude zľava skutočne citeľná, PZP pre ZŤP môže byť znížené až o 50%.

Môžeme sa pozrieť aj na konkrétne príklady. Poisťovňa UNIQUA poskytuje pre poistenie motorového vozidla PZP zľavu pre ZŤP až do výšky 25%. To platí aj pre dôchodcov ZŤP. Poisťovňa KOOPERATIVA v rámci produktu PZP pre dôchodcov nad 70 rokov a  PZP pre zdravotne ťažko postihnutých občanov s preukazom ZŤP poskytujú zľavu vo výške 50 %.

Veríme, že nemáte čas chodiť po poisťovniach a zisťovať najlepšiu cenu PZP pre invalidov. V tomto prípade môžete využiť našu online kalkulačku PZP a tým urýchliť proces nájdenia najlacnejšieho PZP pre ZŤP. Naša online kalkulačka PZP vám zobrazí najlepšie ponuky PZP poistenia, vrátane prehľadného zobrazenia detailov jednotlivých produktov. Môžete si tak z pohodlia domova vybrať najlepšiu ponuku PZP aj so zľavou pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Kalkulačka je rýchla a úplne zadarmo a naše porovnanie PZP online je nezáväzné a nebudeme zbierať vaše údaje pre marketingové účely.